KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14144086
nr 1414 4086
Sven Kumlin
(1892-1967), Sverige
Oljemålning, Motiv från Jeknavagge, Lappland. Signerad. Olja på pannå, 43x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x93 cm
Kondition: ramslitage
Sven Kumlin, svensk målare född i Ockelbo 1892, död 1967.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:18:10
200 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr